Doporučení pro praxi: Možnosti diagnostiky ABKM v praxi PLDD

Díl z Edice OSPDL, který vznikl za laskavé podpory Nestlé Health Science. V doporučení naleznete informace o potravinových alergiích a praktický návod, jak lépe rozeznat alergii typickou pro kojenecký věk – alergii na bílkoviny kravského mléka. Doufáme, že tak jako předchozí díly, přinese vám i tento užitečné poznatky, které využijete ve vaší každodenní praxi.

Zdravé a chutné recepty

Rady ohledně stravování kojenců a batolat se v průběhu času opakovaně mění. Ještě obtížnější situace nastává, když se u dítěte projeví nesnášenlivost či alergie na některou potravinu či její složku. Proto je třeba přivítat jakoukoli praktickou radu, jak si poradit s „kuchyní“ pro malé dítě, jak uvařit něco „dobrého“ zároveň výživově „správného“ a zároveň takového, co nezpůsobí dítěti zdravotní problémy. Tato publikace se o to pokouší a věřím, že nebude jen tou praktickou radou, ale i inspirací.

CoMiSS

CoMiSS je jednoduchý, rychlý a snadno použitelný nástroj cílený na symptomy potenciálně související s konzumací kravského mléka. Má za úkol zvýšit povědomí o nejčastějších příznacích alergie na bílkoviny kravského mléka (ABKM), a napomoci časné diagnostice ABKM.  CoMiSS lze také použít ke stanovení a sledování vývoje intenzity příznaků během terapeutické intervence.
Videa jsou sponzorována společností Nestlé Health Science.