Mateřské mléko od A do Z

První série edukačních videí se věnuje tématu mateřského mléka. Doktorka Bajerová vás stručně a přehledně provede touto problematikou během tří dílů o celkové délce 40 minut. Na začátku se seznámíte se základními složkami mateřského mléka a s pokrokem v oblasti mateřského mléka náhradního. Opomenuty nezůstanou ani oligosacharidy a v závěru série se ponoříte hlouběji do aspektů HMO.

I. díl: Kojení

První díl edukační série shrne kojení od A do Z. Zaměřuje se především na základní složky mateřského mléka a jejich funkční význam pro dítě. Součástí jsou také praktická témata, například kontraindikace laktace, které léky lze či nelez užívat při kojení, jak mateřské mléko skladovat a také jaký je pokrok v oblasti náhradního mateřského mléka.

II. díl: Mateřské mléko

Druhý díl edukační série se zaměřuje na oligosacharidy mateřského mléka. Probírána je jejich historie i důležitost. Dozvíte se, proč se v dnešní době o oligosacharidech tolik mluví, co vše může ovlivnit množství a spektrum HMO v mateřském mléce nebo jaká je vlastně jejich funkce. 

III. díl: HMO v náhradních formulích

Poslední díl cyklu videí týkajících se HMO. MUDr. Bajerová se zajímavou formou otázek a odpovědí poutavě věnuje tématu obsahu HMO v kojeneckých formulích. Kde vlastně vzít HMO? Je mikrobiom dětí krmených formulí s HMO zásadně odlišný od mikrobiomu dětí kojených? Co víme o kojeneckých mlécích s HMO? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v uvedeném videu.

MUDr. Kateřina Bajerová

Vystudovala obor všeobecné lékařství na Masarykově Univerzitě Brno. Má atestaci prvního stupně v oboru pediatrie, dále pak odbornou způsobilost v oboru praktické lékařství pro děti a dorost a v oboru dětská gastroenterologie, hepatologie a výživa.
Je velmi aktivní v publikační činnosti na mezinárodních pediatrických kongresech a v článcích v odborných časopisech. Slyšet ji můžete na odborných kongresech s pediatrickou tématikou v ČR. Je spoluautorkou českých doporučení s tématikou dětské gastroenterologie.
Videa jsou sponzorována společností Nestlé Health Science.