Rodičovství ... je životní projekt
Nemá-li člověk žádné dítě a pak najednou dítě má, projde životní změnou vskutku zásadní...
Mgr. Tereza Böhmová
Čti více ...
Tři Klíčové Věci, Které O Drogách Nevíte
Aby se mohl člověk správně rozhodnout, potřebuje správné informace, jinak řečeno fakta.
Bc. Lukáš Bechyně
Čti více ...
rubriky
Nejnovější příspěvky
Zdraví

Zdravé a chutné recepty

Doporučení ohledně stravování kojenců a batolat se v průběhu času opakovaně mění. Obtížnější situace nastává, když se u dítěte projeví alergie na některou potravinu či její složku. Proto je třeba přivítat jakoukoli praktickou radu. Tato malá publikace se o to pokouší a věřím, že nebude jen tou praktickou radou, ale i inspirací. MUDr. Alena Šebková, předsedkyně Odborné společnosti praktických dětských lékařů ČLS JEP

Čti více ...
Trend

Co nám o projektu Pošli úsměv osamělým řekla jeho zakladatelka

Tento projekt nosím v hlavě již tři roky, kdy jsem se dozvěděla, že v Británii vzniklo ministerstvo pro osamělost, že problém osamělosti jako ohrožení veřejného zdraví berou vážně a začala jsem studovat výzkumy bývalé poslankyně Jo Cox, která zezdola dala průchod komunikaci ke štěstí (Happy to chat).

Čti více ...
Trend

Technologie a prevence - novinky a trendy z této oblasti (videopřednáška)

O tom nám přednášel na 1.ročníku Bodyfestu Tomáš Vakrman z Mutumutu. Mutumutu je online životní pojištění, které jako první v ČR přišlo s takzvaným ZDRAVÍM ŽIVOTNÍM POJIŠTENÍM, které vrací lidem peníze za to, že žijou zdravě….Jak to celé funguje, se dozvíte na jejich webu.

Čti více ...
Mysl

Rodičovství ….je životní projekt

Nemá-li člověk žádné dítě a pak najednou dítě má, projde životní změnou vskutku zásadní, těžko přenositelnou a opravdu přelomovou. Představit si to lze těžko a skutečnost bývá odlišná od našich představ. A přesto. Jako matka, učitelka jógy, védské meditace a dula mohu říci, že některé přípravné kroky mají velký smysl.

Čti více ...
Zdraví

Osmnáctkou to nekončí - Prevence

Na preventivní prohlídky chodíme se svými dětmi zcela automaticky – stejně jako naši rodiče chodili s námi. Jenže v dospělosti tak nějak nemáme potřebu. Jsme přece zdraví, říkáme si. Přitom právě prevence, která je u nás navíc plně hrazena z veřejného pojištění, může odhalit nejen začínající onemocnění, ale pracuje už i s riziky. I přesto ji využívá jen 20 % populace.

Čti více ...
Zdraví

Jak nás ovlivňují reklamy

Reklama na cokoliv, co souvisí se zdravím, je téma, které vzbuzuje řadu kolikrát i vyhrocených diskusí. Zvlášť citlivá je pak otázka využívání bílého pláště, potažmo bílého oblečení, ve sděleních, která nabízejí doplňky stravy, zdravotní pomůcky nebo i obyčejnou zubní pastu. Kde je hranice mezi eticky uchopeným marketingem a nenápadnou manipulací?

Čti více ...
Tělo

Hormonální jógová terapie podle Dinah Rodrigues

Hormonální jógová terapie podle Dinah Rodrigues je jógová terapeutická metoda, která pomáhá harmonizovat hormonální systém. Tři cvičební sestavy zaměřené na ženské zdraví, mužské zdraví a celosvětově velmi rozšířený diabetes.

Čti více ...
Zdraví

Rostliny v léčbě infekčních onemocnění

V současné době pozorujeme velký zájem pacientů o „přírodní léčbu“, snahu o omezení užívání antibiotik a jiných běžných léčiv. V této snaze pacienti často hledají pomoc nainternetu a užívají doplňky stravy a jiné neověřené preparáty, pouze výjimečně tuto léčbu konzultují s lékařem.

Čti více ...
Trend

Máslo na hlavě není součástí správné výživy

Výživa obecně (nutrice) a výživa léčebná (dietoterapie) jsou oblastí, kde se setkávají činnosti zdravotnických profesionálů medicínského i nemedicínského vzdělání. Největší podíl profesních činností vyžaduje od nutričních terapeutů a od profesí „sesterských“ (všeobecná sestra, dětská sestra).

Čti více ...
Zdraví

Skutečně víme co jíme?

V době neomezených informačních možností se velmi často stává, zejména v oblastech, které zas až tolik nemáme na/pro/studované, že nejsme schopni plně rozlišit, co je a co není pravda, případně co dalšího za informace ještě potřebuji anebo zda dané informace jsou skutečně určeny pro nás, ne pro někoho jiného.

Čti více ...
Mysl

Jak partnerské vztahy ovlivňují naše zdraví

Když chcete být zdravější, zaměříte se na zdravou stravou a pravidelný pohyb. Úplně stejný efekt má ale na vaše zdraví i kvalita partnerského vztahu. Podle Českého statistického úřadu se ženatí muži v ČR dožívají v porovnání se svobodnými o 8,5 roku déle, vdané ženy o 6 let.

Čti více ...
Zdraví

Správná péče o zuby aneb proč kartáček nestačí

Hlavním cílem čištění zubů je odstranění zubního plaku a zbytků potravy. Zubní plak je měkký mikrobiální povlak, který se trvale tvoří a usazuje na povrchu zubů. Obsahuje bakterie, které jsou příčinou vzniku zubního kazu a zánětu dásní. Neléčený zánět dásní se šíří na závěsný aparát zubů (parodont) a vzniká paradentóza (odborně parodontitida).

Čti více ...
Mysl

Radosti a úskalí při výchově dětí

Pro rodiče je výchova dítěte náročné zaměstnání na celý úvazek. Zejména malé dítě jen málokdy respektuje, že rodič je unavený, bolí ho hlava, musí něco udělat, a neustále vyžaduje jeho pozornost a chce si s ním hrát.

Čti více ...
Trend

Zero waste aneb jak začít redukovat odpad a nezbláznit se z toho

Jsme Honza a Šárka, manželé a zakladatelé bezobalového obchodu na Praze 13, k čemuž nás dovedla celoživotní láska k přírodě. Při pouhém překladu pojmu „zero waste“ do českého jazyka by se mohli mnozí zaleknout. Jak bychom mohli tvořit nulový odpad, jinak řečeno, jak bychom mohli odpad vůbec netvořit?

Čti více ...
Zdraví

Kojení a jeho přirozená podpora

Návrat k přirozené výživě je jedním z hlavních cílů populační medicíny. Mateřské mléko je pro novorozence, kojence a malé děti nenahraditelné pro své ideální složení a obsah mnoha látek pozitivně ovlivňujících růst a vývoj dítěte.

Čti více ...
Trend

Voda není jen H 2 a O; aneb co vše dnes obsahuje voda v řece!

Lidé dnes často mají představu, že pitná voda je čistě přírodního a originálního původu. Skutečností však je, že v současné urbanizované, průmyslové a zemědělsky využívané krajině nelze oddělit tok chemických (pro přírodu nepůvodních) látek od povrchového, podpovrchového a podzemního toku vody v krajině.

Čti více ...
Zdraví

Tři klíčové věci, které o drogách nevíte

Možná jste někdy slyšeli, že některé drogy nejsou škodlivé, že některé drogy jsou vlastně v pohodě, jedna dávka neuškodí, kouřit trávu je v pořádku a podobné věci. Tyto a podobné informace většinou pocházejí od lidí, kteří buď sami drogy berou, nebo je prodávají a mají z nich profit. Aby se mohl člověk správně rozhodnout, potřebuje správné informace, jinak řečeno fakta.

Čti více ...
Zdraví

Očkování v praxi – jak přistupovat k očkování individuálně

Problematika očkování je stále velmi diskutované téma jak mezi veřejností, tak mezi odborníky. V médiích je možné najít mnoho informací na toto téma, které jsou ale někdy zavádějící a mohou přispět k obavám pacientů z očkování.

Čti více ...