Vstupenky ⟶
tak trochu "jiný"

festival zdraví pro celou rodinu

diskuze s odborníky narovinu
6. — 7. září / Praha - Pragovka

BodyFestival (GLOSA) největší oslava zdraví s podporou lékařů v České republice, která přivede do Pragovky více než dvě desítky kapacit na téma: zdraví, sport a prevence. Těšit se můžete na inspirativní a praktické přednášky, intenzivní workshopy pod dohledem zkušených lektorů. Získejte přístup k nejnovějším poznatkům o zdravém životním stylu.
Je na čase být lepším já! — Vstupenky jsou dostupné na GOOUT

Co očekávat?

Přednášky — Učte se od odborníků! Přijďte se inspirovat na přednášky, které se budou věnovat takovým tématům, jako je očkování, kojení a jeho podpora, zero waste či význam zubní hygieny. Získejte přístup k nejnovějším poznatkům a zapojte se do diskuzí.
Pop up — Jste zvědaví, co na vás mají připraveného vystavovatelé na svých stáncích? Máte správné pohybové návyky nebo si ničíte záda v kanceláři? Zkoušeli jste někdy hormonální jógu a znáte její účinky? Zvládáte techniku samovyšetření prsou a varlat? Umíte říct drogám ne a víte o nich celou pravdu?

Kde? Co? Kam?

Adresa — Kolbenova 923/34A 19000, Praha 9
Tram — zastávka Poštovská 6 11 14 16 94
Metro B — Kolbenova

Parking — v okolí areálu velmi omezený

Přednášející

PhDr. Petr Kačena
pracuje jako psycholog v Poradně pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy. Párové a individuální terapii se věnuje i ve své soukromé praxi. Nejvíce využívá principy tzv. krátkodobé terapie zaměřené na řešení. Dále působí jako lektor psychologie a osobního rozvoje, aktuálně hlavně pod vlastní značkou Škola psychologie.
PharmDr. MVDr. Vilma Vranová, PhD.
je odborný asistent Ústavu aplikované farmacie Farmaceutické fakulty Veterinární a farmaceutické
university Brno, garant předmětu Zdravotní výchova, výuka předmětů Farmaceutická péče, Zdravotní
výchova. Autorka a lektorka projektu ČLnK Odvykání kouření v lékárnách.
doc. MUDr. Vilma Marešová, CSc.
byla přednostkou I. infekční kliniky 2. LF UK Nemocnice Na Bulovce a vedla Katedru infekčních nemocí IPVZ, kde stále přednáší. Je členkou mnoha odborných a vědeckých společností v ČR (ČLS JEP), i v zahraničí (FAIDM) skupiny odborníků střední Evropy pro léčbu antibiotiky. Vyjadřuje se k infekčním onemocněním v mediích.
Prof. MUDr. Jiří Raboch, DrSc.
je přednostou PK VFN a 1. LF UK. Je předsedou Spolku českých lékařů v Praze. Byl členem exekutivy Asociace evropských psychiatrů a reprezentantem WPA. Jeho odborné zájmy se týkají především afektivních poruch a zdravého životního stylu. V roce 2012 obdržel Medaili za zásluhy o stát v oblasti vědy, výchovy a školství.
Bc. Adéla A. Bavlšíková
je Zakladatelka Centra hormonální jógy v České republice a jedna z prvních certifikovaných lektorek této metody u nás. Jako lektorka působí od roku 2011, jejími kurzy prošlo už více než 5000 žen. V současné době se věnuje hlavně osvětě a také pomáhá certifikovaným lektorkám v prohlubování znalostí v oblasti Hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues.
Ing. Hana Střítecká, Ph.D.
pracuje jako vysokoškolský pedagog FVZ UO, lektor kurzů výživový poradce a je ředitelkou, garantkou a spolutvůrcem systému hodnocení kvality potravin občanského sdružení FÉR potravina. Zapojuje se do obecného vzdělávání běžné populace v oblasti výživy a zdravého životního stylu. Spolupracuje s pořady Černé Ovce České televize, A Dost či s časopisem Dtest.
Bc. Romana Gogelová
je v současné době pracuje jako soukromá komunitní porodní asistentka, pečuje o ženy v období přípravy na porod  a v poporodním období, od roku 1989 do roku 2018 působila v KNTB Zlín jako porodní asistentka na oddělení porodního sálu a šestinědělí a rizikového těhotenství. Více informací o aktivitách naleznete na gogelovaromana.cz
Bcs. Tomáš Bizoň
dlouhá léta profesionální tenista, poté trenér tenisu. Absolvent FTVS. Později, během studia a reprezentace americké university v tenise objevil CrossFit. Raketu vystřídala osa a kurty tělocvična.
Dnes se snaží vést své atlety tak, aby se stále posouvali vpřed. A především, aby se vyhnuli běžným bolestem sedavého způsobu života.
Tomáš Vakrman
Spoluzaložil startup Mutumutu, který se zabývá pojištěním života a výpadku příjmu. Jeho hlavním úkolem bylo vytvořit program, díky kterému Mutumutu vrací peníze zpět lidem, kteří žijí zdravě. Dříve působil jako konzultant v EY a Creative Dock, kde se zabýval využitím moderních technologií v pojišťovnictví. Nadšenec do inovací.
PhDr. Václav Mertin
je dětský psycholog, působící na katedře psychologie FFUK. Čtyřicetipětileté praktické zkušenosti z poradenské činnosti. Zabývá se veškerou psychologickou problematikou týkající se vývojové,
pedagogické a školní psychologie, dále specificky rozvojem a podporou čtenářských dovedností,
domácím vzděláváním.
MUDr. Věra Budková
je praktický pediatr. Deset let vedla dětské oddělení Nemocnice Písek - lůžková část JIP, nedonošenci, kojenci. Vystudovala Holandskou, Anglickou a Francouzskou homeopatickou školu - deset let vede Homeopatickou poradnu ve světě homeopatie, je členkou výboru sekce HLA. Mezinárocní škola CEDH klinické homeopatie 1990-2017.
MUDr. Martina Holá
po studiu 2. LF UK v Praze pracovala jako sekundární lékař na dětském oddělení nemocnice v Žatci. Od roku 2000 pracuje jako dětská lékařka v soukromé ordinaci Sanare v ČB. V roce 2010 ukončila studium homeopatie (CEDH). V současné době také vede homeopatickou poradnu v ČB a jako lektor se podílí na dalším vzdělávání lékařů v homeopatii.

RNDr. Marek Liška, Ph.D.
vede útvar vodohospodářských laboratoří ve státním podniku Povodí Vltavy. Odborně se zabývá zejména problematikou monitoringu toků a nádrží a hodnocením kvality vody. V posledních letech se také úzce zaměřil na problematiku výskytu tzv. mikropolutantů ve vodách, zejména pesticidů, farmak a dalších specifických látek.
Mgr. Karel Malimánek
pracuje jako psycholog a psychoterapeut v ambulanci Moje já, kde je zařazen do předatestační přípravy v oboru klinická psychologie. Od roku 2012 je kandidátem individuální sekce České
společnosti pro psychoanalytickou psychoterapii. Dále působí jako pedagog na FAMU a lektor přípravných kurzů a kurzů pro veřejnost pod vlastní značkou Škola psychologie.
Bc. Lukáš Bechyně
se protidrogové prevenci věnuje více než 10 let. Jeho přednáškami prošlo přes 25.000 dětí ZŠ, SŠ a další stovky rodičů. Lukáš je ředitelem organizace Řekni ne drogám – řekni ano životu, která se protidrogovým
vzděláváním dětí zabývá od roku 2002. Jak sám říká: „Primární protidrogová prevence a včasné efektivní vzdělání je klíčem k budoucímu úspěchu.
Ing. Šárka Petrovičová
působila jako nákupčí v plynárenství i v potravinářském průmyslu. Od jakživa se zajímala o svět kolem nás, s příchodem dětí pak ještě více začala vnímat potřebu přispět tomu, aby se nám tu žilo lépe. Kromě dlouhodobé spolupráce s některými neziskovými společnostmi si tedy otevřela bezobalový obchod a šíří myšlenku redukce odpadu formou přednášek.
Ing. Martina Táborská
je trochu akrobatka i inženýrka, spolumajitelka Bubalus - vystudovala fakultu biomedicinského inženýrství na ČVUT. Několik let pracovala ve stomatologii. Nyní působí ve společnosti, která vyvíjí zdravotnické přístroje (pro fyzioterapii a kardiologii). Stojí si za názorem, že pravidelný pohyb patří k životu a že nikdy není pozdě zařadit ho mezi priority.
Lenka Velebilová, DiS
je dentální hygienistka.Ppůvodně zdravotní sestra, jako dentální hygienistka působí od roku 2005. Nyní pracuje v soukromém zubním zařízení v Praze. Je dlouletou členkou Asociace dentálních hygienistek ČR, kde aktivně působila v různých orgánech a ve vedení asociace. V dubnu 2018 byla zvolena prezidentkou ADH ČR (www.asociacedh.cz).
Petr Bavlšík
je spoluzakladatel Centra hormonální jógy, který aktivně vede výukové kurzy se zaměřením na správné fungování mužského hormonálního systému a dále diabetu po celé České republice. Tyto dvě cvičební jógové sestavy přináší při pravidelné praxi skvělé výsledky. Petr Bavlšík je jedním z prvních lektorů(mužů) těchto dvou metod na světě.
MUDr. Jana Vraná
je stomatoložka s pětadvacetiletou zkušeností v rámci své soukromé praxe. Zabývá se souvislostmi stavu chrupu a celkového zdraví pacientů. Pracuje v oborech parodontologie, záchovné stomatologie i protetiky. Využívá nových metod i technologií, homeopatie, akupunktury, EAV i FRM. Cílem je zachovat pacientům jejich vlastní zdravé zuby za použití co možná nejšetrnějších postupů.
Ing.arch. Otakar Chochola
je architekt, učitel Feng Shui, Taichi, Předseda České asociace Wudangkungfu. V současné době pracuje ve vlastním ateliéru Chochola v Praze. V roce 2006 založil Českou školu Feng Shui, kde vychovává následovníky v oboru. Po dobu své praxe publikuje v médiích své znalosti v oboru Feng Shui a čínské astrologie, jejichž je propagátorem.
Ing. Jan Petrovič
působil několik let jako analytik a projektový manažer velkých IT firem.  Od jakživa se zajímal o svět kolem nás, s příchodem dětí pak ještě více začal vnímat potřebu přispět tomu, aby se nám tu žilo lépe. Kromě dlouhodobé spolupráce s některými neziskovými společnostmi si tedy otevřel bezobalový obchod a šíří myšlenku redukce odpadu formou přednášek.
Petr Bavlšík
je spoluzakladatel Centra hormonální jógy, který aktivně vede výukové kurzy se zaměřením na správné fungování mužského hormonálního systému a dále diabetu po celé České republice. Tyto dvě cvičební jógové sestavy přináší při pravidelné praxi skvělé výsledky. Petr Bavlšík je jedním z prvních lektorů(mužů) těchto dvou metod na světě.
MUDr. Jana Vraná
je stomatoložka s pětadvacetiletou zkušeností v rámci své soukromé praxe. Zabývá se souvislostmi stavu chrupu a celkového zdraví pacientů. Pracuje v oborech parodontologie, záchovné stomatologie i protetiky. Využívá nových metod i technologií, homeopatie, akupunktury, EAV i FRM. Cílem je zachovat pacientům jejich vlastní zdravé zuby za použití co možná nejšetrnějších postupů.

Program

Své zdraví máte ve svých rukou, víc než si myslíte!

Body Festival má za cíl prostřednictvím lékařů a odborníků informovat širokou veřejnost o problematice zdraví a zdravého životního stylu na více úrovních. Témata se dělí do čtyř základních kategorií: zdraví / mysl / tělo / trend

Pátek / 6. září

10.00
Otevíráme festival
Blok / Umíš posílit tělo a duši? 🧘🏋️
11.00 — 11.30
3 klíčové věci, které o drogách nevíte
zdraví
Bc. Lukáš Bechyně
11.30 — 11.45
Neničme se při běžných pohybech každodenního života (Crossfit jako průvodce správnými pohybovými návyky)
tělo
Bcs. Tomáš Bizoň
11.45 — 12.00
Crossfit a jeho výhody napříč generacemi (protože co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš)
tělo
Ing. Martina Táborská
11.45 — 12.00
Crossfit a jeho výhody napříč generacemi (protože co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš)
tělo
Ing. Martina Táborská
12.00 — 12.20
Cvičením k hormonání rovnováze
mysl
Bc. Adéla A. Bavlšíková
12.20 — 12.40
Hormonální jóga pro muže a diabetiky
mysl
Petr Bavlšík
Blok / Co ještě nevíš o zdravé výživě! 🍗🍕🥦🥑
13.00 — 13.30
Životní styl a duševní zdraví
mysl
Prof. MUDr. Jiří Raboch, DrSc.
13.30 — 14.00
Skutečně víme co jíme?
zdraví
Ing. Hana Střítecká, Ph.D.
14.00 — 14.30
Zdravá výživa - zdravé dítě - můžeme toto ovlivnit?
zdraví
MUDr. Věra Budková
14.30 — 15.00
Kojení a jeho podpora
zdraví
Bc. Romana Gogelová
Blok / Očkování #narovinu
15.20 — 15.50
Očkování a co od něj lze očekávat
zdraví
doc. MUDr. Vilma Marešová, CSc.
15.50 — 16.20
Očkování v praxi - jak přistupovat k očkování individuálně
zdraví
MUDr. Martina Holá
Blok / Čím vším můžeš ovlivnit svůj život? 💧♻️🎍
16.40 — 17.10
Zero waste v praxi (aneb jak začít redukovat odpad a nezbláznit se z toho)
trend
Ing. Jan Petrovič / Ing. Šárka Petrovičová
17.10 — 17.40
Voda není jen H2 a O; aneb co vše dnes obsahuje voda v řece!
zdraví
RNDr. Marek Liška. Ph.D.
17.40 — 18.10
Proměny života podle Feng Shui
trend
Ing. arch. Otakar Chochola


Sobota / 7. září

10.00
Otevíráme festival
Blok / Umíš se smát a můžeš? 😁
11.00 — 11.30
Správná péče o zuby aneb jen kartáček nestačí
zdraví
Lenka Velebilová, DiS
11.30 — 11.45
Prevence – ovlivňuje naše zdraví, vitalitu, finance
zdraví
MUDr. Jana Vraná
11.45 — 12.00
Dětská stomatologie (název se stále upřesňuje)
zdraví
MDDr. Václav Manhart
12.00 — 12.20
Technologie a prevence - novinky a trendy
trend
Tomáš Vakrman
Blok / Zamysli se! 🤔
12.40 — 13.10
Jak partnerské vztahy ovlivňují naše zdraví
mysl
PhDr. Petr Kačena
13.10 — 13.40
Psychoanalýza aneb jak najít smysl života
mysl
Mgr. Karel Malimánek
13.40 — 14.10
Radosti a úskalí při výchově dětí
mysl
PhDr. Václav Mertin
14.10 — 14.40
Stárnete rádi?
mysl
MUDr. Jiří Krombholz
14.40 — 14.50
Seniorem s radostí?
mysl
MUDr. Václava Hronová
Blok / Od rostlin k chemii a zase zpět 🌱
15.10 — 15.40
Zneužívání antibiotik (název se stále upřesňuje)
zdraví
MUDr. Milan Trojánek, Ph.D.
15.40 — 16.10
Rostliny v léčbě infekčních onemocnění
zdraví
PharmDr. MVDr. Vilma Vranová, PhD.

Workshop

Bc. Lenka Kratochvílová
Jak správně pečovat o své zuby a dásně?
V první části workshopu se seznámíme s nejčastějšími onemocněními dutiny ústní: zubním kazem, zánětem dásní a parodontitidou... Více

Jakub Bína
Funkční trénink a co to doopravdy znamená
Zpěvák a profesionální trenér na plný úvazek. Třináct let je frontmanem skupiny Skyline, v posledních... Více

RNDr. Petr Ryšávka
Mikrobiom ve vztahu ke zdraví a nemoci
V rámci workshopu se zaměříme na sdělení nových poznatků týkajících se střevní mikroflóry (mikroflóra... Více

Mgr. Andrea Jakešová / Ing. Mgr. Veronika Pourová
Jsme schopni definovat zdravou výživu?
Musíme se stravovat přesně podle výživových doporučení, abychom předešli nejrůznějším onemo... Více

Ing. arch.Karel Goláň
Pracujte na svém zdraví v kanceláři?
Každé ráno poctivě cvičíte jógu, ale potom celý den sedíte v kanceláři, proléváte sekávou a odcházíte s tím, že jste vlastně nic neuděl... Více

Adéla Porubská
Jóga jako životní styl
Jóga je pro všechny bez ohledu na věk, flexibilitu nebo zdravotní stav. Pokud
dýcháte, můžete cvičit jógu. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je v dnešní
době jóga... Více

Ing. Hana Střítecká, Ph.D.
Jak se vyznat v etiketě potravin (navazující workshop)
Informace na obalech (etiketách) potravin jsou vytištěny poměrně malým písmem a hlavně, ne každý ví, co vlastně... Více

Bc. Veronika Brožová
Základy první pomoci, aneb co musíš vědět i ty!
První pomoc není jen obvazování a resuscitace. První pomoc je především otázka zajištění bezpečnosti pro sebe i ostatní, zorientování se... Více

Milena Kalousová
Jóga - prevence pro vyrovmamou mysl a zdravé tělo
Jóga představuje velice systematický přístup, který vede od každodenníhoživota k duchovnímu. Je to cesta od těla k duši.Abych... Více

Bc. Vanda Horáčková Seidelová
Jak podnikat a nezbláznit se (aneb jak se vyhnout syndromu vyhoření)
Přemýšlíte o vlastním podnikání, ale nejste si jistí, co vše to obnáší nebo jestli vše zvládn... Více

Bc. Adéla A. Bavlšíkov
Hormonální jógová terapie podle Dinah Rodrigues (navazující workshop)
Celosvětově známá jógová terapeutická metoda, kterou vytvořila Dinah Rodrigues, brazilská psycholožka a jógová terapeutka... Více

Ing. arch. Otakar Chochola
Proměny života podle Feng Shui (navazující workshop)
Výpočet osobního energetického čísla Ming Gua a základní popis, afinita ke světovým stranám a uložení postele podle Ming Gua. Pochopení dyna... Více

Bc. Romana Gogelová
Kojení a jeho podpora (navazující workshop)
Podpora maminek ve výživě dětí mateřským mlékem je v současné době stálé více aktuální , nejen
vzhledem k narůstajícímu množství potravino... Více

Ing. Petr Mühlhans
Základy zdraví aneb bosá chůze, bosé boty, nahé oblečení a přirozený pohyb
Vše, co jste kdy chtěli vědět o vhodné obuvi či oblečení, bosé chůzi či běhu a celkovému přirozeném pohybu a nevěděli... Více

Karolína Nováková
Život bez cukru
Zdraví každého z nás je odrazem toho jak a jakým způsobem žijeme, jak se
stravujeme, kým se obklopujeme, v jakém prostředí žijeme,.. Jedním z hlavních pilířů... Více

PharmDr. Lucia Havlíková
Jak poznat kvalitní ženšen?
Na přednášce PharmDr. Lucii Havlíkové se dozvíte, jaké jsou účinky ženšenu – nejstaršího a nejúčinnějšího adaptogenu na světě. Na trhu je velké množství... Více

Mgr. Jana Kubíčková
Hořčík a jeho klíčová role v lidském organismu
Přednáška se zaměří na důležitost suplementace hořčíku v rámci udržování zdraví.Potřebu doplňovat hořčík si uvědomíme hlavně v případě výskytu... Více

MUDr. Jitka Kytnarová, Ph.D.
Obezita v dětském věku
Výskyt obezity narůstá po celém světě nejen u dospělých, ale zvyšuje se i počet obézních dětí. Z většiny obézních dětí přitom vyrostou obézní... Více

Bc. Petra Dušková
Rodinná jóga, aneb jak se na sebe více naladit?
Přijďte si užít společnou rodinnou chvilku, která je často velmi vzácná.
Ponořme se na malý okamžik do dětského světa a dovolme si probudit své... Více

Dominik Horn, DiS.
Bezpečné použití AED - elektrický výboj, který zachraňuje
Včasné podání defibrilačního výboje výrazně zvyšuje šanci na přežití náhlé zástavy oběhu. S automatizovaným externím defibril... Více

Mgr. Jana Havlíčková
Hormony a jejich vliv na metabolismus
(obsah se ještě ladí)

Bc. Petra Dušková
Rodinná jóga, aneb jak se na sebe více naladit?
Přijďte si užít společnou rodinnou chvilku, která je často velmi vzácná.
Ponořme se na malý okamžik do dětského sv... Více

Bc. Lukáš Bechyně
Protidrogové primární prevence a vzdělávání (navazující workshop)
Workshop navazuje na přednášku „3 klíčové věci, které o drogách zřejmě nevíte“ je velmi... Více

Vstup za lidovku

V ceně vstupenky máte zajištěný vstup na dva dny plné poutavých přednášek, intenzivní workshopy, pop up market a chill out zóny.

130 Kč

Partneři

— Hlavní partneři
— Partneři
— Mediální partneři
— Vystavovatelé
— Partner chill out zóny
— Záštita
— Pořadatel