Vstupenky ⟶

Workshop

Své zdraví máte ve svých rukou, víc než si myslíte!

Body Festival má za cíl prostřednictvím lékařů a odborníků informovat širokou veřejnost o problematice zdraví a zdravého životního stylu na více úrovních. Témata se dělí do čtyř základních kategorií: zdraví / mysl / tělo / trend

Bc. Lenka Kratochvílová
Jak správně pečovat o své zuby a dásně?
V první části workshopu se seznámíme s nejčastějšími onemocněními dutiny ústní: zubním kazem, zánětem dásní a parodontitidou. Vysvětlíme si jak příčinu vzniku těchto nemocí - tak prevenci jak jim předcházet. Poradím, jaké dentální pomůcky jsou vhodné k čištění zubů a mezizubních prostor. Ve druhé části přednášky si prakticky vyzkoušíme, jak vypadá správná technika čištění zubů a mezizubních prostor.
Jakub Bína
Funkční trénink a co to doopravdy znamená
Co je to funkční trénink? Často mluvíme o funkčním tréninku, ale né vždy je opravdu funkční. Základem funkčnosti je právě vaše tělo a né tisíc pomůcek a balančních nesmyslů. Pokud nezvládnete svoje tělo, tak není žádný důvod přiřazovat ke cvičení ještě něco. Ukážeme si tedy co je opravdu důležité.
Bc. Veronika Brožová
Neúrazové stavy ohrožující život – podceňovaní zabijáci.
Při některých onemocněních jde skutečně o život, a přesto je stále mnoho lidí podceňuje. Přitom stačí tak málo – rozpoznat že je něco špatně, přesvědčit pacienta, aby si nechal pomoci a přivolat záchrannou službu. Projdeme nejčastěji podceňované stavy, jejich projevy i to, čím mohou být nebezpečné.
Bc. Adéla A. Bavlšíkov
Hormonální jógová terapie podle Dinah Rodrigues (navazující workshop)
Celosvětově známá jógová terapeutická metoda, kterou vytvořila Dinah Rodrigues, brazilská psycholožka a jógová terapeutka, pomáhá harmonizovat hormonální systém. Mnoho lékařů i Center asistované reprodukce v České republice ji doporučuje jako doplněk nebo náhradu k hormonální substituční léčbě. Ve workshopu si vyzkoušíte jak tato metoda funguje a na jaké konkrétní zdravotní problémy je zaměřena.
Dominik Horn, Dis.
Základy první pomoci, aneb co musíš vědět i ty!
První pomoc není jen obvazování a resuscitace. První pomoc je především otázka zajištění
bezpečnosti pro sebe i ostatní, zorientování se v situaci, přivolání pomoci a komunikace
s ostatními. Pokud cokoli z toho podceníme, situaci spíš zhoršíme, než abychom jí pomohli.
Společně projdeme ideální průběh záchrany a rozebereme proč jsou jednotlivé kroky tak
důležité.
Mgr. Andrea Jakešová / Ing. Mgr. Veronika Pourová
Jsme schopni definovat zdravou výživu?
Musíme se stravovat přesně podle výživových doporučení, abychom předešli nejrůznějším onemocněním nebo si můžeme jednou za čas dopřát to, co máme rádi? Jaký smysl mají nejrůznější, více či méně striktní výživové směry, kterými je zaplaven internet? Nakolik správná výživa ovlivňuje náš život? A komu se svěřit, aby se vám dostalo skutečně kvalifikovaného poradenství? To vše se dozvíte na workshopu od nutričních terapeutek Veroniky a Andrey, které znáte z blogu a nutriční poradny Ne hladu
Ing. arch. Karel Goláň
Pracujte na svém zdraví v kanceláři?
Každé ráno poctivě cvičíte jógu, ale potom celý den sedíte v kanceláři, proléváte sekávou a odcházíte s tím, že jste vlastně nic neudělali? Přijďte se s námi protáhnout mezi přednáškami a poznejte s námi lepší pracovní den. Víte, co dalšího ještě můžete už dnes dělat pro své duševní a fyzické zdraví v kanceláři? Budete překvapeni, jak snadné je pracovat efektivněji, trochu se u toho hýbat a věnovat se osobnímu rozvoji během vašeho každodenního zaměstnání.
PharmDr. Lucia Havlíková
Jak poznat kvalitní ženšen?
Na přednášce PharmDr. Lucii Havlíkové se dozvíte, jaké jsou účinky ženšenu – nejstaršího a nejúčinnějšího adaptogenu na světě. Na trhu je velké množství přípravků, které obsahují ženšen, ale jak vybrat ten nejkvalitnější?
Adéla Porubská
Jóga jako životní styl
Jóga je pro všechny bez ohledu na věk, flexibilitu nebo zdravotní stav. Pokud dýcháte, můžete cvičit jógu. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je v dnešní době jóga tak populární? Čím se liší od dalších fyzických aktivit? Učí nás se zastavit a žít přítomným okamžikem, který nám dnes tak často uniká.Přijďte zjistit, proč je skvělé s jógou začít. A jak na to.
Elena Kormanovskaya
Proč začít se meditací
Meditace je forma mentálního tréninku, která je rozšířena téměř po celém světě.
Pod slovem meditaci si každý představuje své. Pro někoho je to způsob, jak se
naladit na své pocity, pro druhého to může být jediná cesta, jak mít pod
kontrolou stres a každodenní psychickou zátěž. Důležitá je tedy motivace a cíl,
proč se chceme vydat hlouběji do našeho nitra a začít vnímat více naše
myšlenkové dění. Meditace v první řadě vyžaduje pravidelnost, aby se mohla
stát přirozenou součástí našeho života. 

Povíme si, jak a proč s meditací začít.
RNDr. Petr Ryšávka
Mikrobiom ve vztahu ke zdraví a nemoci
V rámci workshopu se zaměříme na sdělení nových poznatků týkajících se střevní mikroflóry (mikroflóra placenty, ovlivnění mikroflóry okolním prostředním). Část workshopu bude věnována vztahu střevního mikrobiomu a vybraných onemocnění. Bude shrnuta problematika střevního mikrobiomu a jejího vztahu k nealkoholickému ztučnění jater a funkci ledvin.
MUDr. Jitka Kytnarová, Ph.D.
Obezita v dětském věku
Výskyt obezity narůstá po celém světě nejen u dospělých, ale zvyšuje se i počet obézních dětí. Z většiny obézních dětí přitom vyrostou obézní dospělí. Rozvoj obezity je spojen sezvýšeným rizikem a časnějším nástupem celé řady chorob, např. srdečních onemocnění čidiabetes mellitus 2. typu. Nejlepší léčbou je prevence. Proto je důležité vychovávat dítě od nejútlejšího věku ke zdravému životnímu stylu. Zdravý životní styl a prevence nadváhy není pro děti trestem, ale naopak, pokud se stane přirozenou součástí jejich života, jedná se o nejlepší vklad do budoucna v podobě snížení rizika mnoha velmi závažných onemocnění.
Ing. Petr Mühlhans
Základy zdraví aneb bosá chůze, bosé boty, nahé oblečení a přirozený pohyb
Vše, co jste kdy chtěli vědět o vhodné obuvi či oblečení, bosé chůzi či běhu a celkovému přirozeném pohybu a nevěděli, kde se zeptat. Ušetřete čas i peníze za návštěvy specialistů a žijte denně v souladu se svým tělem. Petr Vám podrobně představí koncept bosého obouvání, přirozeného pohybu a “nahého” oblékání. Dozvíte se, jak správně chodit či běhat, po rovině, z i do kopce, v terénu i ve městě, pomalu i rychle, v přirozeném rytmu s aktivním dýcháním, proč je přirozený pohyb důležitý a v čem je prospěšný pro naše tělo. Jaké jsou největší základy zdraví, co jsou vůbec civilizační nemoci a jejich prvotní příčiny. Dostanete zdravotní zhodnocení Vaší obuvi a oblečení jako Vašeho nejbližšího životního prostředí, včetně stavu chodidla a pohybu, aneb poznejte základy každodenně nejčastěji vykonávaných činností #vsouladu, tedy dýchání a chození, případně běhání. Vhodné pro každého v jakémkoliv věku a zdravotním stavu.
Karolína Nováková
Život bez cukru
Zdraví každého z nás je odrazem toho jak a jakým způsobem žijeme, jak se stravujeme, kým se obklopujeme, v jakém prostředí žijeme,.. Jedním z hlavních pilířů zdraví je právě ono jídlo. Člověk je z genetického a evolučního hlediska všežravec, ne popelnice. Jsme nastaveni na to, abychom jedli jídlo, OPRAVDOVÉ JÍDLO, ne chemické koktejly v barevných obalech, které nám supermarkety nabízí. Přestali jsme jíst jako lidé, nerespektujeme to, co je pro nás odjakživa PŘIROZENÉ, doplácíme na to chorobami, nadváhou a špatnou kvalitou našich životů. Při přednášce se detailně podíváme na sklatbu ideálního jídelníčku, kvalitu potravin a také si řekneme, proč „tukofobie“ je omyl minulého století a největší hrozbou pro naše zdraví je právě cukr a ultrazpracované potravinářské produkty. Je důležité, abychom za své zdraví zodpovídali my sami, ne promyšlený marketing potravinářského průmyslu.
Bc. Veronika Brožová
Základy první pomoci, aneb co musíš vědět i ty!
První pomoc není jen obvazování a resuscitace. První pomoc je především otázka zajištění
bezpečnosti pro sebe i ostatní, zorientování se v situaci, přivolání pomoci a komunikace
s ostatními. Pokud cokoli z toho podceníme, situaci spíš zhoršíme, než abychom jí pomohli.
Společně projdeme ideální průběh záchrany a rozebereme proč jsou jednotlivé kroky tak
důležité.
Bc. Pavel Kosť
Cvičení s balónem tak trochu jinak
Zdravotní cvičení s balónem vám ukáže, jak jednodušerelaxovat, zlepšit aktivitu stabilizačních svalů končetin a trupu nebo zapotit (fyzicky zničit) tělovlastní váhou. Kombinace senzomotorického, stabilizačního a posilovacího cvičení vámprakticky předvede úplně nový způsob cvičení. Cvičení budete praktikovat v různých polohách,s různou zátěží, s různou oporou, a to vše s korekcí a jednoduchou teorií o (ne)správnosticvičení.
Registrace
Ing. František Bednařík
Konopí ≠ Marihuana
Léčivé účinky rostlin konopí setého jsou známy již několik tisíc let a celá řada vědeckých prací tyto účinky potvrzuje. V humánní medicíně se v současné době využívají k léčbě zejména odrůdy konopí s vyšším obsahem THC. Vysoký obsah THC v těchto odrůdách konopí však současně pro svoje psychogenní účinky limituje množství léčených pacientů. Odrůdy s nízkým obsahem THC, tj. do 0,3 % THC v sušině, jsou ve farmaceutickém průmyslu technologicky využívány k produkci CBD, popř. CBG. Cílem naší výzkumné práce bylo zjistit možnosti
využití odrůd konopí s nízkým obsahem THC k léčbě různých onemocnění. V roce 2015 jsme vyvinuli zcela nový postup zpracování konopí setého pro léčebné využití, spočívající
mimo jiné v kombinaci účinných látek z konopí setého a léčivých rostlin. Preparát byl pojmenován Cannasan (Cannabis sativa nuovum).
MDDr. Hana Velebilová
Jak předcházet zubnímu kazu a parodontóze?
Vysvětlíme si,  proč je důležité začít s prevencí už v dětském věku a jak lze účinným čištěním chrupu zubnímu kazu předcházet.  Není pravda, že na stavu dočasného chrupu nezáleží. Seznámíme se s technikou správného čištění zubů a prakticky vyzkoušíme.
Mgr. Lucie Dlasková
Úleva nejen od bolavých zad
Naše páteř má vysoké kompenzační schopnosti, není však nesmrtelná. Proto se každému z nás vyplatí vědět, jak se o ni správně starat. Pomocí jednoduchých cviků na doma, do kanceláře i do auta si ukážeme, jak si ulevit od bolavých zad a protáhnout přetěžované svaly. Lze tak zmírnit bolesti hlavy, bolesti v oblasti krční a bederní páteře nebo podbřišku a třísel či předejít předsunutí hlavy, vadnému držení těla a dalším častým potížím.
Registrace
Alena Bernardová
Diagnostika dle tradiční čínské medicíny
Na workshopu Diagnostika dle tradiční čínské medicíny se budeme zabývat tím, jakým způsobem praktik tradiční čínské medicíny (TČM) diagnostikuje potíže klienta, resp. nachází příčiny a souvislosti onemocnění. TČM je celostním systémem, přistupuje tedy k člověku jako celku a hledá oblasti případné nerovnováhy, na základě které došlo k onemocnění. Na workshopu se dozvíte, jak probíhá diagnostika pulzu, diagnostika jazyka a co všechno o vás terapeut TČM potřebuje vědět, aby správně určil příčinu potíží a navrhl adekvátní postup k jejich odstranění. Součástí workshopu bude praktická ukázka diagnostiky.
Mgr. Daniela Horáková, DiS.
Očista mysli a těla aneb SAUNOVÁNÍ a jeho vliv na naše zdraví
Mým cílem je během semináře poukázat na to, jak je důležité pečovat o naše fyzické, ale i psychické zdraví. Ukazuje se, že saunování je jedna z velmi efektivních metod, kdy docílíme detoxikace a důkladné relaxace zároveň. Výzkumy, které prezentuji, představují nejnovější poznatky toho, co nám saunování může přinést. Posluchači si odnesou doporučení a tipy na to, jak se saunovat tak, aby to bylo co nejefektivnější.
Martin Goga
Noste svojí tvář, aneb líčení květinami v souladu s osobností"
Obsah se dolazujte :)
Milena Kalousová
Jóga - prevence pro vyrovnanou mysl a zdravé tělo
Jóga představuje velice systematický přístup, který vede od každodenníhoživota k duchovnímu. Je to cesta od těla k duši.Abychom si vypěstovali povědomí o svém těle, je třeba porozumět pohybům svého těla, rovnováze, možnostem, koordinaci, pružnosti a jehopevnosti. Pro počáteční porozumění ásan platí určitá pravidla, o kterých si povíme. A
naučíme se správně provádět několik základních ásan, které jsou vhodnépro každodenní využití. Seznámíme se s vnějšími vrstvami svého těla, naučíme se své vlastní tělovnímat a porozumět mu. Naučíme se propojit své paže, dolní končetiny, prsty rukou a nohou, zápěstí,
kotníky a lokty, kolena, ramena a kyčelní klouby, toto propojení povedehlouběji dovnitř. Zde začíná vnitřní cesta jógy. Praxe jógy vede nesoustředěnou a roztříštěnou mysl do soustředěného a reflektivního stavu. Jako věda se zabývá zdravím silou a ovládnutím těla
stejně jako mysli. Je to i filosofie, která žáka připraví na dosažení rovnováhy a
umožní mu čelit potížím života, smutkům a radostem s vyrovnaností.Workshop je vhodný úplně pro všechny.
Mgr. Jana Kubíčková
Hořčík a jeho klíčová role v lidském organismu
Přednáška se zaměří na důležitost suplementace hořčíku v rámci udržování zdraví. Potřebu doplňovat hořčík si uvědomíme hlavně v případě výskytu svalových křečí, ale tentominerál odpovídá za více než 200 reakcí lidského metabolismu. Přednáška se také zaměří na popis jednotlivých druhů hořčíku v doplňcích stravy a jejich účinků. Popíše ty nejčastěji používané a také na ty, kterým je lepší se vyhnout, protože jejich vstřebatelnostje sporná. Poskytne základní rady, jak čístetikety a složení přípravků. Zmíní také možnost transdermální suplementace, který přináší benefity hlavnělidem s malabsorpčním syndromem. Přednášející vychází ze své praxe a studia celostní medicíny.

PharmDr. Lucia Havlíková
Je přírodní kosmetika opravdu účinná?
Může mít bio kosmetika stejný účinek jako ta chemická? Jak poznat opravdu přírodní kosmetiku? PharmDr. Lucia Havlíková vám objasní nejčastější mýty o přírodní kosmetice.
Bc. Petra Dušková
Rodinná jóga, aneb jak se na sebe více naladit?
Přijďte si užít společnou rodinnou chvilku, která je často velmi vzácná. Ponořme se na malý okamžik do dětského světa a dovolme si probudit své vnitřní dítě a stát se parťákem našeho dítěte. Rodinná jóga je jednou z nejúčinnějších metod, jak se vzájemně sblížit a společně se na sebe více naladit. Užijeme si úžasné jógové dobrodružství plné her, párových cviků, vzájemných masáží, společného bubnování, léčivých manter, mandal adalších relaxačních metod.Vše, co si na workshopu ukážeme, se pro Vás může stát velkou inspirací propochopení Vašich odlišných světů.
Bc. Veronika Brožová
Bezpečné použití AED – elektrický výboj, který zachraňuje
Včasné podání defibrilačního výboje výrazně zvyšuje šanci na přežití náhlé zástavy oběhu. S automatizovaným externím defibrilátorem se dnes můžete již běžně setkat na mnoha místech. Vysvětlíme si, co vlastně defibrilátor je a jak jej můžeme bezpečně použít k záchraně života. Vyzkoušíte si, že jeho bezpečné použití je až překvapivě jednoduché.

Bc. Lukáš Bechyně
Protidrogové primární prevence a vzdělávání (navazující workshop)
Workshop navazuje na přednášku „3 klíčové věci, které o drogách zřejmě nevíte“ je velmi interaktivní a plná příkladů. Dozvíte se například jaké falešné informace o drogách kolují, jak vůbec vzniká závislost na drogách, proč se lidé těžko z drog dostávají nebo proč léčba závislosti nepřináší takové výsledky jaké by měla. Věříme, že vás tato přednáška zaujme svou jednoduchostí a příklady z praxe.
Bc. Vanda Horáčková Seidelová
Jak podnikat a nezbláznit se (aneb jak se vyhnout syndromu vyhoření)
Přemýšlíte o vlastním podnikání, ale nejste si jistí, co vše to obnáší nebo jestli vše zvládnete skloubit s dětmi, rodinou a životem, který jste doposud žili? Podnikáte (či hodně pracujete), ale máte pocit, že vám to začíná přerůstat přes hlavu? jste jednou nohou v průšvihu, kterému si říká burn-out syndrom. Vím, o čem mluvím, prožila jsem si ho. Stačilo docela málo a mohlo vše vypadat jinak.
Dominik Horn, Dis.
Bezpečné použití AED – elektrický výboj, který zachraňuje
Včasné podání defibrilačního výboje výrazně zvyšuje šanci na přežití náhlé zástavy oběhu. S automatizovaným externím defibrilátorem se dnes můžete již běžně setkat na mnoha místech. Vysvětlíme si, co vlastně defibrilátor je a jak jej můžeme bezpečně použít k záchraně života. Vyzkoušíte si, že jeho bezpečné použití je až překvapivě jednoduché.

Ing. Hana Střítecká, Ph.D.
Jak se vyznat v etiketě potravin (navazující workshop)
Informace na obalech (etiketách) potravin jsou vytištěny poměrně malým písmem a hlavně, ne každý ví, co vlastně znamenají. Co je podstatné pro výběr kvalitních potravin? Jsou všechna Éčka problém? Jak se v tom orientovat? Zkusíme si na vše odpovědět...
Ing. Romana Šonková
Konec doby klecové. Proč je třeba usilovat o ukončení chovu zvířat v klecových velkochovech?
Klec je jedním z nejhorších prostředků k omezování přirozených životních projevů zvířat a
symbolem průmyslových velkochovů. V různých typech klecí či boxů se v Evropské unii chová více než 300 milionů slepic, prasnic, králíků, křepelek, hus, kachen a telat. Mezinárodní kampaň Konec doby klecové, která má za cíl ukončit veškeré klecové velkochovy v celé EU, dala vznik zatím největšímu hnutí za zlepšení života hospodářských zvířat a také za udržitelné a etické způsoby výroby potravin. V přednášce se dozvíte, proč kampaň vznikla, jak souvisí strádání zvířat ve velkochovech s ochranou přírody, klimatu a lidským zdravím a jak každý z nás může napomoci nejen dosažení cíle této kampaně, ale hlavně vytváření lepší budoucnosti pro zvířata, přírodu, naše zdraví a celou planetu.
Dominik Horn, Dis.
Neúrazové stavy ohrožující život – podceňovaní zabijáci.
Při některých onemocněních jde skutečně o život, a přesto je stále mnoho lidí podceňuje. Přitom stačí tak málo – rozpoznat že je něco špatně, přesvědčit pacienta, aby si nechal pomoci a přivolat záchrannou službu. Projdeme nejčastěji podceňované stavy, jejich projevy i to, čím mohou být nebezpečné.
Bc. Romana Gogelová
Kojení a jeho podpora (navazující workshop)
Podpora maminek ve výživě dětí mateřským mlékem je v současné době stálé více aktuální , nejen vzhledem k narůstajícímu množství potravinových alergií v populaci. Mateřské mléko je pro organismus dítěte nejlépe stravitelné a jeho složení reflektuje na aktuální potřeby dítěte jako žádné jiné mléko. Kojení není pouhou výživou , s každou dávkou mateřského mléka dostává dítě i kontakt s maminkou , který je zvláště pro novorozence naplněním důležité životní potřeby. Přednáška se věnuje možnostem podpory laktace a nejčastějším problémům, které maminky v souvislosti s ní řeší, vychází z dlouholeté praxe porodní asistentky.
00.00 — 00.00 / Workshop A
Bc. Veronika Brožová
Základní neodkladná resuscitace – potřebuješ jen dvě ruce!
Člověk se zástavou krevního oběhu nemá bez okamžité pomoci svědků šanci na kvalitní
přežití. Je potřeba se rychle zorientovat v situaci, zjistit stav pacienta a okamžitě jednat. Vysvětlíme si, jak poznat, že se někomu zastavilo srdce a samozřejmě i jak mu dát šanci tento stav přežít. Vyzkoušíme si reálné volání na tísňovou linku záchranné služby a spolupráci s operátorem. Na moderních výukových modelech si můžete vyzkoušet, jak zachránit život opravdu holýma rukama.
Ing.arch. Otakar Chochola
Proměny života podle Feng Shui (navazující workshop)
výpočet osobního energetického čísla Ming Gua a základní popis, afinita ke světovým stranám a uložení postele podle Ming Gua. Pochopení dynamiky vztahů podle principu 5 prvků...
Dominik Horn, Dis.
Základní neodkladná resuscitace – potřebuješ jen dvě ruce!
Člověk se zástavou krevního oběhu nemá bez okamžité pomoci svědků šanci na kvalitní
přežití. Je potřeba se rychle zorientovat v situaci, zjistit stav pacienta a okamžitě jednat. Vysvětlíme si, jak poznat, že se někomu zastavilo srdce a samozřejmě i jak mu dát šanci tento stav přežít. Vyzkoušíme si reálné volání na tísňovou linku záchranné služby a spolupráci s operátorem. Na moderních výukových modelech si můžete vyzkoušet, jak zachránit život opravdu holýma rukama.
Mgr. Jana Havlíčková
Hormony a jejich vliv na metabolismus
Hormony jsou chemičtí poslové v našem těle. Jsou “vyrobeny” v endokrinních žlázách, cestují krví a říkají tkáním a orgánům, co mají dělat. Pomáhají řídit mnohé z hlavních procesů vašeho těla, včetně metabolismu i reprodukce.Workshop budeme věnovat hormonům, které ovlivňují metabolismus všech živin a mají zásadní vliv na hubnutí i nabírání svalů. Zmíníme příznaky a příčiny hormonální nerovnováhy, a především vliv na  přírůstek hmotnosti. Dozvíme se, jak testovat vaše hormonální zdraví a jak zkrotit hormony, aby pomáhaly.