Jsou tu s námi každý den! Nevidíme je, neslyšíme je, prostě náhle zaútočí. Každý si jednou položí otázku zda a jak se lze bránit kybernetickým útokům a online hrozbám. Připravili jsme pro vás video kurz, kde se seznámíte s čím se můžete běžně setkat a pomůžeme vám s odpověďmi na otázky ohledně internetových hrozeb.
DO KURZU
POZVÁNKA

Mgr. JIŘÍ PRŮŠA

se dlouhodobě zabývá počítačovou bezpečností. Osm let pracoval ve sdružení CZ.NIC, správci české národní domény a provozovateli národního bezpečnostního týmu, kde stál u zrodu hned několika národních i mezinárodních projektů zaměřených na kybernetickou bezpečnost. Jeho kurzy o tom, jak se pohybovat bezpečně na internetu již prošlo několik tisíc žáků a studentů a stovky zaměstnanců veřejné správy. Jako dobrovolník rovněž budoval počítačová centra hned v několika afrických zemích, kde učil místní děti a učitele pracovat s počítačem.

KURZ

Určeno pro
lékaře
lékárníky
zdravotní sestry
odborníky ve zdravotnictví
administrativní pracovníky
Délka – 45 minut
1. DÍL∙ 15 minut
Jak se bránit nebezpečí z e-mailů?
útoky na zdravotnická zařízení, podvodné emaily, ransomware, techniky phishing a spear phishing emailů, zavirované zprávy, názorné příklady krádeží údajů a citlivých dat
2. DÍL∙ 14 minut
Hesla a jak ochránit důvěrné informace?
pravidla pro hesla, gesta, úniky hesel, jak přemýšlí útočníci, šifrování, mobilní zařízení, ochrana dat
3. DÍL ∙ 17 minut
Podvodné e-shopy a rizika on-line obchodování
nakupování na internetu, certifikace, vaše práva, rizikové faktory, falešné zdravotnické weby, prodej léků, neschválené přípravky a doplňky stravy, platby kartou, podvodné inzeráty
Na konci tohoto kurzu se budete orientovat v problematice bezpečného užívání počítače s připojením na internet. Budete obeznámeni s reálnými riziky a základními technikami možných podvodů. Budete schopni předvídat možná rizika a chovat se online bezpečně tak jako v reálném životě.
CENA
Tento odborný video-kurz neobsahuje reklamu ve smyslu komerčního či produktového sdělení a nebyl podpořen žádnou komerční společností.

199 Kč

DO KURZU

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

MUDr. Ondřej Havlín
Klinika dětské neurologie FN Brno a LF MUNI / Abstract
MUDr. Jana Haberlová
Neuromuskulární centrum, Klinika dětské neurologie FN Motol / Abstract
Mgr. Markéta Štěpančičová
MUDr. Marika Talábová
MUDr. Veronika Sýkorová
MUDr. Jana Adámková
Ing. René Břečťan
Monika Žídková
MUDr. Petra Fuchsová
Neuromuskulární centrum, Klinika dětské neurologie FN Motol / Abstract
Bc. Anna Arellanesová
MUDr. Marie Šedivá
Neuromuskulární centrum, Klinika dětské neurologie FN Motol / Abstract
MUDr. Jméno a přijmení
Název pracoviště / Autor knihy nebo výzkumu / Aktivní v jednotlivych

PARTNEŘI