Rádi bychom Vás pozvali na webinář v rámci Pediatrické akademie online, který se zabývá problematikou ABKM. O své kazuistiky na toto téma se s Vámi podělí MUDr. Simona Bělohlávková, PhD. jakožto alergolog a imunolog, MUDr. Kateřina Bajerová a MUDr. Nabil El-Lababidi, kteří se oba specializují na dětskou gastroenterologii. O své zkušenosti je doplní MUDr. Alena Šebková.
Akreditace / Vzdělávací akce je pořádaná dle Stavovského předpisu č. 16 ČLK, ohodnocení: 2 kredity.
Odborný garant / MUDr. Alena Šebková, předsedkyně OSPDL ČLS JEP
Odborná záštita / Odborná společnost praktických dětských lékařů ČLS JEP
Pořadatel, organizátor / Ahou Public Relations, s.r.o.

PROGRAM / 22. 2. od 17.00 hod.

Zahájení v 17.00 hodin
MUDr. Alena Šebková
Alergie na mléko - od teorie k použitelné praxi z pohledu alergologa
MUDr. Simona Bělohlávková, PhD.
Kazuistiky ABKM (ne)prakticky
MUDr. Kateřina Bajerová
Enterorrhagie v novorozeneckém a kojeneckém věku z pohledu gastroenterologa
MUDr. Nabil El-Lababidi
Přestávka
Panelová diskuze
Přednášející a účastníci
Zakončení v 18.45 hodin
MUDr. Alena Šebková
Změna programu vyhrazena
REGISTRACE UKONČENA

přednášející

MUDr. Simona Bělohlávková, PhD.

Je součástí týmu pracoviště Immuno-flow, s.r.o. Alergologii se věnovala i v Ústavu imunologie a alergologie FN Plzeň, v Nemocnici Na Homolce a na pracovišti Canadian Medical Care. V roce 2021 dokončila postgraduální studium na téma "Epidemiologické a klinické aspekty potravinové alergie". V rámci své alergologické praxe se specializuje na alergická onemocnění dětského věku a zejména potravinové alergie. Byla hlavní řešitelkou evropského grantu EuroPrevall na téma potravinové alergie v ČR a hlavní řešitelkou registru DAFALL. Od roku 2014 je členkou a od roku 2019 vedoucí Pracovní skupiny pro potravinové alergie (PAPRSK) v rámci ČSAKI (Česká společnost alergologie a klinické imunologie). Od ledna 2022 je také zvolenou členkou výboru této společnosti.

MUDr. Kateřina Bajerová

Má atestaci prvního stupně v oboru pediatrie, dále pak odbornou způsobilost v oboru praktické lékařství pro děti a dorost a v oboru dětská gastroenterologie, hepatologie a výživa. Je velmi aktivní v publikační činnosti na mezinárodních pediatrických kongresech a v článcích v odborných časopisech. Slyšet ji můžete na odborných kongresech s pediatrickou tématikou v ČR. Je spoluautorkou českých doporučení s tématikou dětské gastroenterologie.

MUDr. Alena Šebková

Vystudovala Fakultu dětského lékařství UK Praha. Dlouhodobě se věnuje vzdělávání mediků a mladých lékařů v přípravě na práci praktického dětského lékaře. Publikuje v odborných časopisech, je spoluautorkou několika knih a přednáší na konferencích a seminářích v ČR. Od roku 2013 vykonává funkci předsedkyně Odborné společnosti praktických dětských lékařů ČLS JEP.

MUDr. Nabil El-Lababidi

Působí jako odborný asistent na Klinice pediatrie a dědičných poruch metabolismu (KPDPM) 1. LF UK a VFN v Praze. Od roku 2020 je vedoucím 1. oddělení na této klinice. Dále se věnuje ambulantní i lůžkové činnosti v rámci Centra dětské gastroenterologie, hepatologie a výživy KPDPM 1. LF UK a VFN vč. endoskopií. Je nositelem funkčních licencí F008 – abdominální ultrasonografie a F016 – umělá výživa a metabolická péče. V rámci vzdělávání absolvoval stáže v Birmingham Children‘s Hospital a Children’s Hospital of Philadelphia. Je plným členem ESPGHAN. Mimo klinickou medicínu se věnuje pregraduálnímu vzdělávání mediků, stomatologických studentů a fyzioterapeutů. Dále se věnuje postgraduálnímu vzdělávání lékařů ve spolupráci s ČLK a IPVZ.

JAK webinÁŘ SLEDOVAT?

Webinář se uskuteční v aplikaci ClickMeeting. Nejpozději dvě hodiny před začátkem obdržíte emailem jedinečný odkaz ke sledování. Poradíme Vám, jak jednoduše si webinář otevřít:
  1. Rozklikněte odkaz, který jste obdrželi
  2. Vyplňte celé své jméno (křestní, příjmení) a emailovou adresu
  3. Otevře se čekárna s odpočítáváním do začátku vysílání (V případě, že si aplikaci otevřete před začátkem webináře. Pokud webinář již běží, budete rovnou přesměrování do vysílání)
  4. Přes obrazovku budete mít přeškrtnutou ikonu zvuku. Klidněte na obrazovku, aby se zvuk zapnul.
V případě technický problémů nás neváhejte kontaktovat na následujících telefonních číslech: 737 449 393 / 724 995 632 / 603 705 911

PARTNEŘI

Mgr. Sabina Špalková / Project manager
V případě dotazů mě kontaktujte v pracovních dnech od 9.00 do 17.00 na email sabina@ahoupr.cz nebo telefonicky na +420 737 449 393 Chcete být pravidelně informováni o vzdělávacích programech? Odebírejte novinky přímo do emailu.

Mgr. Lilly Ahou Král / Director
V případě dotazů na partnerství mě kontaktujte na email lilly@ahoupr.cz